این وبلاگ به سفارش جمعی از نیروهای آزادیخواه در درون نیروهای مسلح ساخته شده است . هدف از ایجاد این وبلاگ به عرض رساندن اخبار و اتفاقات ،ملاقات ها،رخدادها،باج دادن ها و مذاکرات پنهان جمهوری ننگین اسلامی در بیت رهبری با به تعبیر نیروهای معترض درونی خانه عنکبوت است.این وبلاگ هیچگونه وابستگی به هیچ سازمان سیاسی وحزب وجنبشی ندارد ومستقل عمل می کند.

۱۳۹۲ مهر ۹, سه‌شنبه

استان یزد استانی ماثر در فرایند هسته ای ایران


 سپاه آنلاین: منابع سپاه آنلاین گزارش دادند که در کیلومتر 35 جاده اردکان به سمت شهر زرین کارخانه تولید کیک زرد وجود دارد به نام شهید رضایی نژاد
به دلیل وجود منابع کلان معادن اورانیوم در استان کویری یزد در نزدیکی کوه صورتی و کوهستان های کویری یزد و ساغند این  کارخانه که در سال 2011 ساخته شده و از همان سال شروع به کار کرده است توان تولید سالیانه 50 تن کیک زرد یا همان خاک معدنی دارای اورانیوم است .
این محل دارای حوضچه بسیار بزرگ است که تنها در طول دو ماه ساخته شده و حوضچه اب سنگین این  کارخانه است و قابل توجه این است که زمین این کارخانه که متعلق به سپاه پاسداران است واین محل یک ساله که در سال 2009 بکر بوده نشان دهنده حجم عظیم

تولید کیک زرد از کویر یزد ایران است.
این محل در شبانه روز فعال  است ودر سه شیفت کار می کند و تمامی کارکنان این محل از کارخانه تولید کیک زرد اصفهان به این محل منتقل شده اند و خوابگاه انها در شهرستان اردگان یزد و یک خوابگاه هم در محل کارخانه برای کارکنان مقیم کارخانه که مسئولیت برخی منابع انرژی را دارا هستند.در ان محل خوابگاه می مانند .
در این کارخانه قسمت های مختلفی وجود دارد که یکی از انها انبار کالسنگ های معدنی است که از کوههای صورتی و از دومنبع دیگر در کویر یزد به محل کارخانه اورده می شود.
قسمت غربال و تسمه نقاله انتقال دهند و جدا کننده مواد عالی ومواد با توان بالا وتوان پایین که هرکدام به بخش های دیگری هدایت می شوند.
ازمایشگاه پردازش شیمیایی کالسنگ های اورانیوم
 قسمت اسیاب کالسنک های اورانیوم و شستشو با اسید سولفوریک در مخازن
انبار یا اطاقک نگهداری هیدراکسید اورانیوم
انبار انتقال مواد به سایتهای هسته ای
کوره های گرمایشی
اما این کارخانه اخیرا با مشکل در برق دستگاههای خود مواجه شده و تا پایان شهریور ماه امسال قادر به فعالیت نیست .دوست من میگوید به دلیل عجله در ساخت این نیروگاه یعنی در زمانی چیزی کمتر از یک سال این نیروگاه در پست های برقی خود بارها دچار مشکل شده وبارها باعث هدر رفتن مواد در هین فرایند جدا سازی مواد مصرفی از کالسنگ ها بارها با انفجار پست های برقی روبرو بوده است .
از طرفی این کارخانه چندان به ساغند نزدیک نیست و انتقال کالسنگ ها از ساغند به این محل بسیار هزینه بردار است با اینکه کوه صورتی در نزدیکی این محل قرار دارد اما کمترین درصد کالسنگ ها به این محل تعلق دارد و اکثرا از کویر یزد و ساغند موا د مصرفی تامین می شوند و این باعث هزینه بسیار بالا در نقل انتقال مواد ورودی و خروجی را برای سازمان انرژی اتمی وارد کرده است .

اما یک قسمت دیگر در استان یزد در شهرستان تفت است که در ان شتاب‌دهنده رودوترون اغاز به کار کرده که رسایت ان را حسین افریده رئیس واحد رودوترون دانشگاه امیر کبیر تهران هدایت میکند که این طرح همزمان با ان پروژه  کارخانه کیک زرد در شهرستان تفت شروع به کار کرده و یک واحد متمرکز بر روی فرایند تولید کیک زرد در ازمایشگاههای این محل کار می کنند فاصله این دو محل از  هم نزدیک به 90 کیبومتر است و کالسنگ های حجیم از نظر موادی به این محل اورده  می شود و بر روی انها ازمایش مواد در راستای پزشکی و درمانی انجام می شود .نام دیگر این مرکز ، مرکز ازمایش و تحقیقات پرتو فرایند هسته ای است که می شود این محل را از ماثر ترین مکان ها در مورد تحقیقات هسته ای نام برد .

در این محل از دانشمندان فارغ التحصیل در امر فیزیک بهداشت استفاده می شود که جالب است که در پوشه ای از محوطه یک ستون شبیه سازی شده اتمی است که مشخص می کند که کار این سایت ازمایشی تنها در مساله پزشکی و بازیافت مواد خلاصه نمی شود و در راستای تکمیل تحقیقات اتمی هم با سازمان انرژی اتمی ایران همکاری مستمر دارد .


پاینده ایران وملت ایران

سپاه انلاین 
هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

لطفا نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید.